Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Artykuły: STREFA KONKURSÓW
POLIGON POETÓW
POLIGON POETÓW. Dąbrowska Brygada Poetycka zaprasza na I spotkanie z cyklu POLIGON POETÓW. Program spotkania: prezentacja gości głównych, Turniej Jednego Wiersza dla publiczności. (...)"

XXIX Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza pt. "Kobieta"
XXIX Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza pt. "Kobieta" - Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXIX Turnieju Jednego Wiersza pt. "Kobieta". W tegorocznym jury zasiądzie wielokrotnie nagradzana poetka i felietonistka, członkini polskiego i austriackiego PEN Clubu, członek założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich - Ewa Lipska. Przed TJW odbędzie się spotkanie z poetką.

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA O PUCHAR WYDAWNICTWA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA O PUCHAR WYDAWNICTWA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA

IMPULSY I NIUANSE - KONKURS POETYCKI
IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki - „IMPULSY I NIUANSE” w Czechowicach – Dziedzicach - termin nadsyłania prac mija 31 maja 2012 r.

Konkurs im. Rafała Wojaczka
XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rafała Wojaczka - termin nadsyłania prac mija 4 maja 2012.

Konkurs Poetycki EROTYK czyli dozwolone od lat 18
Konkurs Poetycki EROTYK czyli dozwolone od lat 18

Międzynarodowy Konkurs Poetycki
XVI Międzynarodowy Konkurs Poetycki "O ZŁOTE CYGARO WILHELMA" - Termin nadsyłania prac upływa 15 czerwca 2012 roku.

Nagroda Literacka Dla Autorki - Gryfia
Nagroda Literacka Dla Autorki "Gryfia" - przyznawana będzie za najlepszą książkę roku napisaną w języku polskim przez autorkę. Organizatorem Nagrody jest "Kurier Szczeciński". Partnerami strategicznymi Nagrody są: Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Uniwersytet Szczeciński. Do konkursu mogą być zgłaszane książki literackie oraz tomy z różnych dziedzin humanistyki o walorach literackich. Nagroda przyznawana będzie corocznie, aż do odwołania. Nagrodą w konkursie dla Laureatki Nagrody będzie statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy) złotych.

Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ORFEUSZ
Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ORFEUSZ - Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu zaprasza wydawnictwa oraz osoby reprezentujące instytucje kultury i media o charakterze literackim do zgłaszania książek do Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ORFEUSZ za najlepszy tom roku 2011 pod honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz polskiego oddziału Pen Club.

O Granitową Strzałę
IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę" i Turniej 1 Wiersza-Na konkurs należy nadesłać zestaw 10 wierszy o dowolnej tematyce ( w formacie Word, 1 egzemplarz), które nie były dotąd publikowane (także w tomikach pokonkursowych, w formie arkusza poetyckiego, w antologiach i w prasie) ani nagradzane w innych konkursach. Dopuszcza się teksty publikowane w Internecie (...)

PORT POETYCKI
Port Poetycki - w przeciągu niespełna czterech lat swojej działalności, z kameralnej imprezy, która wyrosła w chorzowskiej Tawernie Stary Port (stąd też nazwa przedsięwzięcia), przerodził się w prawdziwy i niepowtarzalny festiwal poetycki w samym sercu Śląska. Miedzy kominami hut i szybami kopalnianymi narodził się Port poezji, muzyki i malarstwa.

Projekt Herstorie
Projekt Herstorie: blog, który będzie współtworzony przez Fundację Przestrzeń Kobiet oraz same internautki. Na stronie www.herstorie.wordpress.com będzie można opublikować własne teksty, eseje, wywiady, wspomnienia o wyjątkowych kobietach: o mamach, babkach i prababkach, przyjaciółkach, siostrach, bądź o kobietach nawet osobiście nieznanych, ale z jakiegoś powodu istotnych i fascynujących. W ten sposób powstanie naprawdę inspirujący zbiór wspomnień(...)

ŚWIDNICA
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA AUTORSKĄ KSIĄŻKĘ LITERACKĄ - ŚWIDNICA 2012 Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania zgłoszonej do konkursu autorskiej książki literackiej w oryginalnej, atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie.

VIDEO POEZJA
VIDEO POEZJA - otwarty konkurs na utwór audiowizualny w ramach VII FESTIWALU POEZJI SOPOT 2013

XXIII Konkurs Poetycki o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego.
XXIII Konkurs Poetycki o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego - Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego ogłasza ogólnopolski konkurs na zestaw poetycki, o łącznej objętości do stu wersów, stanowiący spójną warsztatowo propozycję. Jury będzie rozpatrywać jedynie utwory dotąd nienagradzane (...)
Strona 1 z 2 1 2 >


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
7,208,419 Unikalnych wizyt