Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Roma Jegor
Marta Kadłub
sam seks
Beata Kieras
Barbara Janas-Dudek,...
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Artykuły: tematycznie
#16DniPrzeciwkoPrzemocyZeWzględuNaPłeć
Wioletta Grzegorzewska, Ija Kiwa, Dorota Szatters, Marta Stępniak, Inna Zawhorodnia, Jan Stępień, Marianna Kojanowska, Anna Dwojnych, Ronelda Kamfer, Wioletta Ciesielska, Iryna Wikyrczak, Anna Luberna-Kowa, Jerzy Fryckowski, Kateryna Kałytko, Dariusz Jacek Bednarczyk, Joanna Fligiel.

16 dni Kampanii Przeciw Przemocy Ze względu Na płeć
16 dni Kampanii Przeciw Przemocy Ze względu Na płeć

16 Dni Przeciw Przemocy
„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” - to międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy ze względu na płeć. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną częścią praw człowieka. W 16 dniach mieści się także 1 grudnia, Światowy Dzień AIDS, oraz 6 grudnia, rocznica masakry w Montrealu. W kampanii „16 Dni Akcji...” co roku bierze udział ponad dwa tysiące organizacji w 160 krajach. Śląska Strefa Gender właczając się w akcję, prezentuje wiesze i prozę, dotyczące szeroko rozumianej przemocy (fizycznej, psychicznej, symbolicznej...) wobec kobiet. Interesujące poetki, pisarki, przejmująca i bardzo osobista twórczość. Zapraszamy.

21 stycznia - Dzień Babci
Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. I od tego czasu święto ma się bardzo dobrze. U nas również poeci poświęcają swoje wiersze babciom. To już druga odsłona wierszy z historią i wierszy, które dopiero przez babcie się piszą.

8 tekstów na 8 marca
8 tekstów na 8 marca, czyli Dzień Kobiet w ŚSG. Autorzy: Wojciech Brzoska, Roman Honet, Cezary K. Kęder, Karol Maliszewski, Wojciech Roszkowski, Rafał Różewicz, Robert Strzała, Grzegorz Tomicki.

ciało na wakacjach


Czytanie mocy przeciwko przemocy
„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” - to międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy ze względu na płeć. ZESTAW WIERSZY NA 2013.

Dzień Dziecka w ŚSG
1 czerwca, nasze ulubione Święto. Dzień Dziecka. - Z tej okazji prezentujemy zestaw kilkunastu wierszy, którym patronuje hasło DZIECKO.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet! 8 marca Święto Poetek - "czytałyśmy zbyt dużo bajek a przecież my – to smoki żadna z nas nie jest kretynką – królewną..."

Dzień Kobiet
Zestaw wierszy polskich poetów współczesnych, specjalnie dla nas, o nas, z nami, dziewczyny, występują: Paweł Podlipniak, Andrzej Kanclerz, Grzegorz Tomicki, Patryk Chrzan, Piotr Macierzyński, Rafał Gawin, Marcin Sas, Jarosław Jabrzemski.

Dzień Kobiet
Autorki: Genowefa Jakubowska-Fijałkowska Ewa Sonnenberg, Katarzyna Janicka, Milena Rytelewska, Wioletta Grzegorzewska, Joanna Fligiel, Joanna Lech, Ewa Solska, Kamila Pawluś, Małgorzata Południak, Anna Tlałka-Świderska.

dzień matki - dziecka
Osobiste teksty córek ciekawych matek oraz matki-terapeutki. Ich refleksje, wspomnienia. Magdalena Małecka-Wippich, Katarzyna Nowak, Małgosia Rychert-Kita. Ponadto fotografie Alicji Brodowicz.

dzień matki, 2017


dzień matki, Joanna Mueller, esej


Dzień Ojca - 2017
to takie niestosowne że nie ma go "gdy tak bardzo tęskni się/ za tym by był/ by móc powiedzieć mu/ że ma się go po wyżej uszu."
Strona 1 z 3 1 2 3 >
WEŹ UDZIAŁ W STWORZENIU IMPERIUM SNU – PODZIEL SIĘ SNEM! Artystka Justyna Gruszczyk zaprasza do dzielenia się snami, które dzieją się w Katowicach – akcja jest częścią projektu IMPERIUM SNU, realizowaną pod patronatem Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, gdzie odbędzie się w ramach cyklu „Drobnostki”. Najciekawsze literacko sny publikujemy na stronie ŚSG: SNY O KATOWICACH Więcej na blogu: www.imperiumsnu.blogspot.com. Polecamy!


użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
5,437,306 Unikalnych wizyt