Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Wiersze depresyjne. ...
ciało na wakacjach
Dzień Ojca - 2017
TRYPTYK TĘSKNIĄCY - ...
KUJAWIAK Z OBERKIEM ...
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Artykuły: tematycznie
16 dni Kampanii Przeciw Przemocy Ze względu Na płeć
16 dni Kampanii Przeciw Przemocy Ze względu Na płeć

16 Dni Przeciw Przemocy
„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” - to międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy ze względu na płeć. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną częścią praw człowieka. W 16 dniach mieści się także 1 grudnia, Światowy Dzień AIDS, oraz 6 grudnia, rocznica masakry w Montrealu. W kampanii „16 Dni Akcji...” co roku bierze udział ponad dwa tysiące organizacji w 160 krajach. Śląska Strefa Gender właczając się w akcję, prezentuje wiesze i prozę, dotyczące szeroko rozumianej przemocy (fizycznej, psychicznej, symbolicznej...) wobec kobiet. Interesujące poetki, pisarki, przejmująca i bardzo osobista twórczość. Zapraszamy.

21 stycznia - Dzień Babci
Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. I od tego czasu święto ma się bardzo dobrze. U nas również poeci poświęcają swoje wiersze babciom. To już druga odsłona wierszy z historią i wierszy, które dopiero przez babcie się piszą.

8 tekstów na 8 marca
8 tekstów na 8 marca, czyli Dzień Kobiet w ŚSG. Autorzy: Wojciech Brzoska, Roman Honet, Cezary K. Kęder, Karol Maliszewski, Wojciech Roszkowski, Rafał Różewicz, Robert Strzała, Grzegorz Tomicki.

ciało na wakacjach


Czytanie mocy przeciwko przemocy
„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” - to międzynarodowa kampania na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy ze względu na płeć. ZESTAW WIERSZY NA 2013.

Dzień Dziecka w ŚSG
1 czerwca, nasze ulubione Święto. Dzień Dziecka. - Z tej okazji prezentujemy zestaw kilkunastu wierszy, którym patronuje hasło DZIECKO.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet! 8 marca Święto Poetek - "czytałyśmy zbyt dużo bajek a przecież my – to smoki żadna z nas nie jest kretynką – królewną..."

Dzień Kobiet
Zestaw wierszy polskich poetów współczesnych, specjalnie dla nas, o nas, z nami, dziewczyny, występują: Paweł Podlipniak, Andrzej Kanclerz, Grzegorz Tomicki, Patryk Chrzan, Piotr Macierzyński, Rafał Gawin, Marcin Sas, Jarosław Jabrzemski.

Dzień Kobiet
Autorki: Genowefa Jakubowska-Fijałkowska Ewa Sonnenberg, Katarzyna Janicka, Milena Rytelewska, Wioletta Grzegorzewska, Joanna Fligiel, Joanna Lech, Ewa Solska, Kamila Pawluś, Małgorzata Południak, Anna Tlałka-Świderska.

dzień matki - dziecka
Osobiste teksty córek ciekawych matek oraz matki-terapeutki. Ich refleksje, wspomnienia. Magdalena Małecka-Wippich, Katarzyna Nowak, Małgosia Rychert-Kita. Ponadto fotografie Alicji Brodowicz.

dzień matki, 2017


dzień matki, Joanna Mueller, esej


Dzień Ojca - 2017
to takie niestosowne że nie ma go "gdy tak bardzo tęskni się/ za tym by był/ by móc powiedzieć mu/ że ma się go po wyżej uszu."

Erotyki
Erotyki - walentynkowo. 2014.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
WEŹ UDZIAŁ W STWORZENIU IMPERIUM SNU – PODZIEL SIĘ SNEM! Artystka Justyna Gruszczyk zaprasza do dzielenia się snami, które dzieją się w Katowicach – akcja jest częścią projektu IMPERIUM SNU, realizowaną pod patronatem Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, gdzie odbędzie się w ramach cyklu „Drobnostki”. Najciekawsze literacko sny publikujemy na stronie ŚSG: SNY O KATOWICACH Więcej na blogu: www.imperiumsnu.blogspot.com. Polecamy!


użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
4,820,840 Unikalnych wizyt