Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Artykuły: strefa twórczości
Anna Alochno-Janas
Annais - Anna Alochno-Janas, http://www.annais.pl. Ur. w Sosnowcu. Absolwentka kulturoznawstwa, laureatka pięciu konkursów poetyckich (m.in. Laur Zawodziański, Zagłębiowski Pegaz, Konkurs im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej), autorka wierszy, opowiadań, esejów, felietonów, recenzji i tekstów piosenek. Publikowała m.in. w „SosnArt”, „Art Anons”, „ProArte”, www.strefaautora.pl. Debiutowała e-bookiem poetyckim Arachnologia (2011) z własnymi ilustracjami i posłowiem Leszka Żulińskiego. Drugą e-książką w jej dorobku jest esej Samobójstwa literackie (2011). W 2012 tomik "Arachnologia" ukazał się drukiem dzięki wydawnictwu Miniatura z Krakowa.

Joanna Fligiel - wszystko o moim ojcu
Wszystko o moim ojcu - fragmenty twórczości Joanny Fligiel.

Adriana Kapała
Adriana Kapała - rocznik 89', absolwentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zakochana w starych filmach, XIX-wiecznej literaturze, tenisie ziemnym i historii USA. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Agata Linek
Agata Linek - pochodzi ze Stalowej Woli. W 2006 roku wydała debiutancki tomik wierszy „Jesteś elfem?” (postscriptum autorstwa Anny Kajtochowej), który otrzymał Nagrodę za Najlepszy Debiut im. Władysława „Brutusa” i Andrzeja Strumskich przyznaną przez rzeszowski ZLP. Obecnie przygotowuje drugi tomik pt. „Śmiech ćmy”. Interesuje się filmem, muzyką i piłką nożną. Marzy o podróży do Australii".

Agata Tokarska
Agata Tokarska - ma 24 lata. Studiuje polonistykę na IV roku na UWM w Olsztynie. W wolnych chwilach gra na gitarze, pisze wiersze, lubi poznawać nowe rejony...

AGLAJA JANCZAK
Aglaja Janczak (pseud.), ur. w 1977 r. poetka, księgarka, pracuje również jako redaktor. Wiele lat grała na basie w różnych zespołach i nadal to potrafi. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim

Agnieszka Będkowska-Kopczyk
Agnieszka Będkowska-Kopczyk, rocznik 1972. Zajmuje się językoznawstwem slawistycznym i tłumaczy literaturę słoweńską na polski, czasem także polską na słoweński (przy współpracy przyjaciół ze Słowenii). Jej tłumaczenia ukazywały się w pismach literackich (m.in. „Studium”, „Arkadia”, „Pobocza”, „Dziennik Portowy”, „Opcje”) oraz w wydaniach książkowych – wybory wierszy Primoža Čučnika (Zapach herbaty, 2002), Petera Semoliča (Wiersze wybrane, 2003), Miklavža Komelja (Rosa, 2003), Alojza Ihana (Salsa, 2003) i Brane Mozetiča (To nie jest księga seksu, 2005). Współautorka (wraz z Primožem Čučnikiem) przekładów poezji polskiej na język słoweński (Czesław Miłosz: Zvonovi pozimi: izbrane pesmi, 2008 i w antologii Akslop, 2005). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Międzynarodowych Warsztatów Translatorskich w Bielsku-Białej. Konsultantka ze strony polskiej Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Vilenica (Słowenia). Jej pierwsze krótkie formy poetyckie powstały w jezyku słoweńskim; które publikowała w słoweńskich pismach „Apokalipsa” (2006) i „Vpogled” (2011). W druku jest jej polsko-słoweński tomiku haiku. Od dziesięciu lat zwiaząna z Bielsko-Białą, pochodzi z Dąbrowy Górniczej.

Agnieszka Marek
Agnieszka Marek - rocznik 1977. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowo bibliotekoznawstwo. Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. im. R. Wojaczka oraz im. J. Różewicza. Miłośniczka górskich wędrówek i dobrej muzyki. Mama 7-letniego Michałka. Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Agnieszka Mirahina
Agnieszka Mirahina - rocznik 1985, absolwentka filologii: rosyjskiej i polskiej. Autorka książek z wierszami: "Radiowidmo"" (Biuro Literackie 2009) i "Do rozpuku" (WBPiCAK 2010). Mieszka w Warszawie.

Agnieszka Wolny-Hamkało
Agnieszka Wolny-Hamkało - ur. 1979r. we Wrocławiu. Poetka, krytyczka literacka i publicystka. Autorka pięciu tomów poetyckich: Mocno poszukiwana (1999), Lonty (2001), Gospel (2004), Ani mi się śni (2005) i Spamy miłosne (2007). Współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą, Przekrojem i portalem Polskiego Radia. Żona polskiego poety i krytyka literackiego Marcina Hamkało.

Agnieszka Wolny-Hamkało
Agnieszka Wolny-Hamkało - autorka powieści „Zaćmienie” i „41 utonięć”, książek poetyckich „Mocno poszukiwana”, „Lonty”, „Gospel”, „Ani mi się śni”, „Spamy miłosne”, „Nikon i Leica”, „Borderline”, „Występy gościnne”, a także szkiców poetyckich „Inicjał z offu”, dramatów „Dzień dobry, wszyscy umrzemy” oraz „Muł”. Autorka książek dla dzieci i antologii opowiadań. Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP1 („Hurtownia książek”) i TVP Kultura. Kuratorka programu literackiego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Felietonistka „Gazety Wyborczej” i „Przeglądu”. Mieszka we Wrocławiu.

Aleksandra Zbierska
Aleksandra Zbierska - ur. 06.06.1968, absolwentka poznańskiego Studium Piosenki, występowała na deskach kabaretu Warsztat w Warszawie na Nowym Świecie. Obecnie przedsiębiorca na rynku nieruchomości w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów literackich min. konkursu im. Jacka Bierezina Łódź 2008 (wyróżnienie honorowe), a także I KONKURS NA ZBÓR WIERSZY IMIENIA SCHERFFERA VON CHERFERSTEINA BRZEG 2008, którego pokłosiem jest debiutancki tomik pt.: Wibrujące ucho (wydawnictwa SZP, marzec/maj 2009). Jeszcze w 2009 roku wydała drugi tomik pt "Panoptikon" (Wyd. Black Unicorn). Publikowała min. w Wakacie, Odrze, Blizie, RitaBaum, Antologia Silistki ora Poeci dla Tybetu.

Alina Krzywiec
Alina Krzywiec - autorka tekstów, znana bywalcom literackiego portalu: www.liternet.pl

Anna Agata Tomaszewska
Anna Agata Tomaszewska - absolwentka Studium Literacko-Artystycznego UJ (2005). Autorka tomiku "Wiersze do czytania" Wydawnictwo Literackie 2005, oraz "lokomotywy, wagony, sukienki" Tychy 2006. Publikowała m.in. w Zeszytach Literackich, Kulturze, Dekadzie Literackiej, Kresach, Kartkach, Autografie, Czasie Kultury. Laureatka konkursów - Tyskiej Zimy Poetyckiej, J.Bierezina, M.Słomczyńskiego, K.K.Baczyńskiego,"Czerwonej Róży" i wielu innych. Mieszka w Warszawie.

Anna Dwojnych
Anna Dwojnych – absolwentka socjologii i filozofii, doktorantka w Zakładzie Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK. Poetka, laureatka kilkunastu konkursów poetyckich. Współredaktorka magazynu „Inter-.Literatura-Krytyka-Kultura”. Publikowała na łamach m.in. „Odry”, „Lampy”, „Cegły”, „Wyspy”, „Blizy”, „Fabulariów”. Jej wiersze ukazały się w antologii „Młody Toruń poetycki”. W 2011 wydała tomik „gadu gadu”.
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
7,346,764 Unikalnych wizyt