Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Artykuły: strefa twórczości
Daria Dziedzic
Daria Dziedzic - ur. w 1977 roku, w Dąbrowie Górniczej. Wiersze publikowała w: "Akancie", "Angorze", "Raptularzu Kulturalnym", "Polskim Ekspresie", "Pochodni", " Kozim Rynku", " Ulotnej Przestrzeni", " Artpapierze", PkpZinie, Salonie Literackim, Liternecie, dawniej na Postcriptum. Publikuje na poezji polskiej, gdzie zdobyła pierwsze miejsce w konkursie kwartalnym. Autorka tomu wierszy "Anioły, sny, wiersze" (Warszawa, 2003). Laureatka konkursów literackich. W grudniu 2010 roku wydała drugi tom pt." Wyspa" ( Nowa Ruda, Mamiko). Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Śląskim i Podyplomowe Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową.

Daria Dziedzic
Daria Dziedzic - urodziła się 17 września 1977 roku w Dąbrowie Górniczej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydała dwa tomiki: „Anioły, sny, wiersze” (Nowy Świat 2003) i „Wyspa” (Mamiko 2010). Laureatka wielu konkursów poetyckich. Publikowała wiersze i recenzje w pismach: Odra, Elewator, Migotania, Akant, Śląsk, Zagłębie Dąbrowskie ... oraz w almanachach i na stronach internetowych PKPzin, Śląskiej Strefie Gender, TV Culture(Telewizja Polonijna). Jej wiersze czytano w audycji radiowej – Poczta Poetycka prowadzonej przez redaktora i krytyka literackiego Macieja Szczawińskiego. Obok poezji, którą zaczęła uprawiać w 1991 roku, interesuje się filmami z dreszczykiem. Stawia pierwsze kroki prozatorskie, szuka wydawcy do trzeciego tomiku. Poza tym uwielbia się śmiać i poznawać nowych ludzi. Mieszka w Dąbrowie Górniczej.

Daria Dziedzic
DARIA DZIEDZIC - urodzona 17 IX 1977 roku w Dąbrowie Górniczej. Wydała trzy tomiki: Anioły, sny, wiersze [2003], Wyspa [2010] i crack [2014]. Laureatka wielu konkursów poetyckich i Turniejów Jednego Wiersza w Chorzowie, Piekarach Śląskich i Bytomiu. Poetka i pisarka. Krytyczka literacka. Jej recenzje drukowano w Elewatorze, Śląsku, Migotaniach, itp. Jej wiersze były czytane w Radio Katowice przez redaktora i krytyka literackiego Macieja Szczawińskiego. Mieszka w Dąbrowie Górniczej.

Daria Dziedzic - proza poetycka
Daria Dziedzic - Urodzona w 1977 roku w Dąbrowie Górniczej, gdzie mieszka. Absolwentka filologii polskiej oraz podyplomowego bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na US w Katowicach. Zajmuje się pisaniem recenzji, prozy i poezji. Wydała trzy tomiki poetyckie: Anioły, sny, wiersze (2003), Wyspę (2010) i cracka (2014). Laureatka wielu konkursów literackich. Prowadzi stronę na facebooku cuda-zwidy. Coś o sobie? Hm, nie nazywam siebie poetką, owszem, lubię pisać wiersze. Czasem je szlifuję a czasem pozostawiam bez zmian, bo wychodzą za pierwszym razem, a czasem trzeba coś w nich poprawić. Nad wierszem potrafię siedzieć bardzo długo. Ostatnio zaczęłam opatrywać wiersze datami, jak dawniej. Warto. Oprócz wierszy piszę też książkę: horror, który mam nadzieję, zostanie wydany po wakacjach. Lubię truskawki, bitą śmietanę. Oprócz tego lubię zbierać grzyby i podróżować. Kocham zwierzęta i włóczyć się godzinami po lesie. Zawsze jestem sobą.

Daria Wolańska
Daria Wolańska - kobieta, tegoroczna maturzystka, najczęściej widywana w Łodzi. Od momentu spotkania ze spadającym soplem we wczesnym dzieciństwie para się słowem pisanym, w różnych formach i z różnym skutkiem. W 2010 roku laureatka konkursów literackich F.E.T.A. i Kafel, na koncie publikacja w Gazecie Wyborczej.

Dorota Nowakówna
Dorota Nowakówna - pisarka, tłumaczka z języka angielskiego i dziennikarka. Publikowała opowiadania w „Odrze”, „Pograniczach”, „Toposie” i „Wiadomościach Literackich”, a także reportaże i wywiady w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Krakowie” i wielu innych. Nagrodzona w konkursie prozatorskim KUL za opowiadanie „Bartosz”. Specjalizuje się w tłumaczeniu napisów filmowych.

Dorota Ryst
Dorota Ryst – poetka, krytyk, animator kultury. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie, na Saskiej Kępie (i jakoś nie wyobraża sobie, ze mogłaby mieszkać gdzie indziej). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej wiersze były publikowane w almanachach pokonkursowych, antologiach oraz prasie literackiej (m.in. „Topos”, „Bliza”, „Migotania”, „Łabuź”, „Gazeta Kulturalna”). Od 2005 r jest członkiem Związku Literatów Polskich. Wydane w 2011 roku „Punkty przecięcia” są jej czwartym (po „Odmianie przez przypadki”, „widoczkach. wierszach bezwstydnych”, i „czasunku”) tomem poetyckim. Od dłuższego czasu jej życie płynie pod hasłem „Salon Literacki” – forum, stowarzyszenie, portal (www.salonliteracki.pl), ostatnio jeszcze blogi „przeczytanki” i „stołeczny nie-dziennik zmiennik”. Poza pisaniem poezji interesuje ją czynny udział w życiu literackim – tworzenie wydarzeń kulturalnych i dlatego najpierw współtworzyła Grupę Twórczą OKNO, a w roku 2010 Stowarzyszenie Salon Literacki.

Dorota Szatters
Dorota Szatters - absolwentka politologiii na Uniwersytecie Śląskim i Studium Taneczno - Wokalnego TVP, występowała na deskach Teatru Rozrywki i Teatru Syrena. Jej wiersze publikowane były w „Śląsku” i w audycjach poetyckich Macieja Szczawińskiego na antenie Polskiego Radia Katowice.

Edyta Kulczak
Edyta Kulczak - urodziła się w 1970 r. we Włocławku. Mieszka w Poznaniu. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje jako nauczyciel języka polskiego. Pisze wiersze i krótkie formy prozatorskie. Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wiersze prezentowała w wydawnictwach zbiorowych, w antologiach, prasie literackiej, radiu. Debiutowała w 2009 r. książką poetycką „Anioły nie zawsze są białe”. Członkini poznańskiego Klubu Literackiego „Dąbrówka”.

Eliza Chojnacka
Eliza Chojnacka - polska pisarka, publicystka, dziennikarka. Urodziła się 8 sierpnia 1975 roku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Szczecinie. W 2008 roku otrzymała Literacką Przepustkę Zwierciadła za dziennik Dzień po dniu. Laureatka prestiżowego konkursu na najlepszą recenzję poznańskiego koncertu Tori Amos - Scarlets Walk, organizowanego przez Odyssey Koncert. Była uczestniczką reality show „Bar IV” – Złoto dla Zuchwałych. W 2008 roku rozpoczęła prace nad powieścią pt. Nieporządna?, którą wydała w 2010. Obecnie pracuje nad kolejną książą pt. Sinicuik. Prywatnie jest mamą siedemnastoletniej Pauliny Kuczmarskiej. Więcej informacji na stronie www.elizachojnacka.pl

Eliza Moraczewska
Eliza Moraczewska - Szczecinianka, kulturoznawca, pilot wycieczek, prozaiczka. Szczecin to jej stały punkt odniesienia, a kulturoznawstwo – drugie wyznanie. Laureatka kilku konkursów literackich, autorka powieści „Jako w niebie” (wyd. Novae Res, 2013), debiutantka Poznania Poetów (2013).

Elżbieta Binswanger-Stefańska
Elżbieta Binswanger-Stefańska - ur. 14.12.1953 w Krakowie. Zajmuje się: pisaniem tekstów na różne tematy społeczne i kulturalne (publikacje w prasie szwajcarskiej, polonijnej i polskiej), tłumaczeniem tekstów (z j. niemieckiego, rzadziej z angielskiego i francuskiego), fotografią, czasem pisze wiersze. Zdeklarowana feministka. A właściwie na dobrą sprawę wolny człowiek o prawie nieograniczonych prawach i możliwościach.

Elżbieta Lipińska
Elżbieta Lipińska - warszawianka z urodzenia, wrocławianka z wyboru, prawnik, poetka. Po latach pisania do szuflady i do Nieszuflady, a także innych portali internetowych, zdecydowała się pokazać swoje wiersze na zewnątrz. Laureatka konkursów m.in. im. K. Ratonia, B.Faca, Tyskiej Zimy Poetyckiej. Jej wiersze drukowane były w Odrze, Redzie, Autografie, Frazie, Portrecie, Cegle, Arteriach, Zeszytach Poetyckich i innych czasopismach literackich, antologiach, m.in. „Anthologii #2” (Londyn 2010). Wydała trzy książki poetyckie: „Pożegnanie z czerwienią”(2007), „Maj to łagodny miesiąc”(2008), „Rejestry”(2011) – dwie ostatnie jako nagrody główne w konkursach literackich. Pisze także niewielkie formy prozatorskie; część z nich drukowały: Korespondencja z ojcem, Wakat, Notatnik satyryczny.

Elżbieta Tylenda
Elżbieta Tylenda - absolwentka Politechniki Warszawskiej i Studium Nauczycielskiego. Pedagog i socjoterapeutka, autorka programów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych.. Jest autorką projektu i współorganizatorką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Trzos Króla Eryka” . Od czterech lat organizuje zjazdy poetyckie w Krągu. Zajmuje się prezentacją książek i wierszy debiutujących poetów oraz tych z pokaźnym dorobkiem twórczym, zapraszając na wieczory autorskie w klimatycznym wnętrzu Karczmy Rzymskiej w Darłowie. Opublikowała dwa zbiorki wierszy: Kolekcję (2010) i Dzień traszki (2013).

Ena Kielska
Ena Kielska - ur. 3 lutego w Sosnowcu, filolog. Ukończyła studia na wydziale anglistyki o kierunku kultura i literatura brytyjska i amerykańska na Uniwersytecie Śląskim. Autorka tomików poezji "Witam państwa w mojej audycji gotyk i seks "(Ekspresja 2008), "Weź napisz o mnie wiersz" (e-bookowo 2011), filmu "Ballada o morderstwie" (2009) oraz książki „Pamiętnik Wendy” (e-bookowo 2012). Laureatka konkursów poetyckich. Publikowała w prasie papierowej, internetowej i radiu. www.enakielska.blogspot.com
Strona 3 z 11 < 1 2 3 4 5 6 > >>


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
7,012,066 Unikalnych wizyt