Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Nowości
Nowości w Strefie Literatury


Bardzo, bardzo dużo nowości w ŚSG, zwłaszcza w Strefie Twóczości, na bieżąco aktualizowanej... Wymieńmy najnowsze propozycje:

Katarzyna T.Nowak i jej wizja prozy: "Nie wiem, po co idealizować rzeczy, które się przeżyło. To nie jest celem literatury. Dobre książki budzą człowieka z uśpienia, z letargu, z drzemki popołudniowej, mają coś czytelnikowi powiedzieć, mają budzić emocje".

Wiersze Krystyny Myszkiewicz, która wydała zbiory: Gniazdo na odludziu, Klaustropolis (płyta poetycko-jazzowa, marzec 2007, pismo literackie Portret), Na pstryk i zew (jako I Nagrodę w Konkursie im. Ratonia, Wyd. Galeria MBWA Olkusz 2008), która to książka była nominowana do Nagrody Cogito w roku 2009. W przygotowaniu do druku (czerwiec 2012) tomik Głębiel w Zeszytach Poetyckich.

Poezja Doroty Ryst, krytyczki, animatorki kultury.Dorota Ryst jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej wiersze były publikowane w almanachach pokonkursowych, antologiach oraz prasie literackiej (m.in. „Topos”, „Bliza”, „Migotania”, „Łabuź”, „Gazeta Kulturalna”).

Agnieszka Będkowska-Kopczyk, rocznik 1972. Zajmuje się językoznawstwem slawistycznym i tłumaczy literaturę słoweńską na polski, czasem także polską na słoweński. Jej tłumaczenia ukazywały się w pismach literackich (m.in. „Studium”, „Arkadia”, „Pobocza”, „Dziennik Portowy”, „Opcje”) oraz w wydaniach książkowych. W ŚSG dzieli się swoimi wierszami.

Izabela Wageman tak mówi o sobie: "Jestem kobietą z wadami i zaletami typowymi dla tej płci. Mam rodzinę, której strzegę jak lwica. Poza rodziną mam też pracę, dawniej z powołania, dziś z konieczności i poczucia obowiązku. Tak się dzieje, gdy system absurdem zabija ducha idei. Odrębną sprawą jest pisanie. Nie jestem zwolenniczką zadawalania wszystkich i poddawania się nurtowi - wszystko jest kwestią… Nie znaczy to, że nie przyjmuję krytycznych uwag. Wskazówki kilkorga mądrych ludzi sprowadziły mnie z manowców". W ŚSG wiersze Izabeli.

Zapraszamy do lektury!


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
6,672,229 Unikalnych wizyt