Godej do mie po naszymu - Joanna Kern i Ewa Parma
Dodane przez swewa dnia 24/08/2012
"Godej do mie po naszymu" Joanna Kern i Ewa Parma


Na naszej stronie prezentujemy fragment książki Joanny Kern i Ewy Parmy pt. "Hajer Blues i inne historie". Esej "Godej do mnie po naszymu" otrzymał wyróżnienie w konkursie opolskiego dwumiesięcznika społeczno-kulturalnego "Strony". Towarzyszy mu wiersz Ewy Parmy "Fortepian Szopena w miescie Krefeld".
czytaj fragmenty...

Joanna Kern - Ur. 1948. Publikuje w polskich czasopismach: "Sląsk", "Strony" i "Indeks". Organizuje wystawy malarskie i reżyseruje przedstawienia teatralne. Mieszka w Krefeld.

Ewa Parma - Ur.1961. Anglistka. Wydała tomiki "Tylko dla modliszek" i "W strefie ognia". Mieszka w Katowicach.Kazimierz Kutz o książce:

"Wydawnictwo MAMIMKO z Nowej Rudy wydało cudną książkę Joanny Kern & Ewy Parmy "Hajer blues i inne historie". To dzieło dwóch Ślązaczek, emigrantek stanu wojennego z Krefeld, nawiedzonej malarki (proza) i nawiedzonej poetki (wiersze). Te szalone i utalentowane kobiety (o europejskiej renomie) piszą w przysłanym egzemplarzu książki ("Dla Pana Kazimierza Kutza, praprzyczyny i bohatera tej książki - Joanna Kern i Ewa Parma"), że po przeczytaniu "Piątej strony świata", z poruszenia pamięci, stworzyły swoją książkę. Jestem wniebowzięty, że tyle śląskiego piękna złożyło się w jednym kopczyku. Jakaż siła i ileż talentu w tych dwóch babach z Katowic i Kostuchny! Pozdrawiam Was, krajanki miodopitne!".
[gazeta.pl]