Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

Krótka historia urzędu Pełnomocnika

Pełnomocnik Kapera dał wyraz swoim poglądom przygotowując również Program polityki prorodzinnej, w którym proponował między innymi podatki prorodzinne, promujące trzecie i kolejne dzieci, wypłacanie pensji kobietom wielodzietnym, które zrezygnują z pracy na rzecz prowadzenia domu, oraz dotowanie z budżetu państwa viagry jako stymulatora rozrodczości . Na szczęście program utknął, a sam Kapera 5 sierpnia 1999 roki podał się do dymisji, motywując odejście brakiem zrozumienia członków rządu dla jego polityki prorodzinnej.
Trzy tygodnie później, 30 sierpnia 1999 roku stanowisko Pełnomocnika ds. Rodziny objęła posłanka AWS i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Maria Smereczyńska. Niestety dla polskich kobiet i polskich rodzin jej przekonania i wypowiedzi były zgodne duchem z polityką Kazimierza Kapery, natomiast jeszcze bardziej jednoznaczne i stanowcze. Pełnomocniczka walczyła z wychowaniem seksualnym, głosowała przeciwko ustawie o równym statusie kobiet i mężczyzn, a demaskowanie przemocy w rodzinie i pomoc jej ofiarom traktowała jako niedopuszczalne próby rozczłonkowywania rodzin.
Było to stanowisko kompromitujące zarówno w kraju, jak i na forum międzynarodowym. Smereczyńska reprezentowała Polskę podczas plenarnego posiedzenia Nadzwyczajnej Sesji Narodów Zjednoczonych w 1999 roku w Nowym Jorku. Kilkakrotnie zabrała tam głos w imieniu Polski, między innymi odmawiając poparcia dla jakichkolwiek form aborcji z przyczyn społecznych oraz dla edukacji seksualnej. Sprzeciwiła się również zapisowi dotyczącemu prawa nastolatków do prywatności i poufności, stwierdzając, że ograniczyłoby to wpływ rodziców na wychowanie dzieci. Podobnie konserwatywne stanowiska zajęło jedynie kilka krajów - Liban, Nikaragua, Sudan, Jemen i wreszcie Watykan.
Strona 3 z 3 < 1 2 3


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
6,875,758 Unikalnych wizyt