Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
21 marca Światowy Dz...
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

AKCJA AKACJA 2007!
Konkurs o tytuł NIEZWYKŁEJ POLKI trwa

Grupa AKCJA AKACJA oraz Fundacja Przyjaciółka organizują konkurs dla kobiet aktywnie działających na rzecz swojego środowiska. Podobnie jak w ubiegłym roku w szesnastu województwach szukamy pełnych inwencji kobiet, które zmieniają swoje otoczenie, okolicę, świat. Pragniemy je wyróżnić i uhonorować. Pokazać, jak wiele wyjątkowych kobiet robi naprawdę wyjątkowe rzeczy. Laureatki konkursu otrzymają tytuł Niezwykłej Polki oraz nagrodę - drzewko akacji.
_______________________________________________________________________________

Od 14 września 2007 r. sadzimy akacje na cześć Niezwykłych Polek. Prawie do końca października w licznych miastach Polski odbywać się będą ceremonie, podczas których uhonorowane zostaną lokalne laureatki naszego konkursu.
Część imprez już za nami. We wrześniu i w pierwszych dniach października odbyły się gale w Lublinie, Zielonej Górze, Słupsku, Łodzi, Krakowie, Białymstoku i Skarżysku.
Główna część imprezy to ceremonia sadzenia drzewka akacji. Uczestniczą w nich zwykle licznie zgromadzeni goście, którzy hucznymi oklaskami nagradzają akt posadzenia drzewka. W wielu przypadkach ceremonię uświetniaja swoją obecnością przedstawiciele władz i dziennikarze z lokalnych mediów. Podczas ceremonii wręczane są również upominki ufundowane przez firmę Oriflame. W tym roku firma Oriflame ofiarowała 228 zestawów kosmetyków dla wszystkich uczestniczek konkursu.

Drzewka akacji sadzone są już po raz drugi. Rosną pięknie. Nie wszystkie są co prawda tak samo dorodne. Nie wszystkim z takim samym powodzeniem udało sie przetrwać letnią suszę. Jednak nie bez powodu wybraliśmy właśnie drzewo akacji jako symbol naszej akcji. Akacje są odporne. Przeciwstawiają sie i mrozom i upałom. Uparcie rosną i co roku pięknie i miododajnie kwitną. Są wspaniałe, dokładnie tak, jak Niezwykłe Polki, kobiety, które zmieniają świat.
_______________________________________________________________________________

10 września Komisja Konkursowa obradująca w Warszawie wyłoniła grono 16 Niezwykłych Polek. Wybierając zwyciężczynie konkursu Komisja Konkursowa szukała przede wszystkim kobiet wyjątkowych, takich które wyróżniają się ze względu na swoją działalność. Starano się odnaleźć panie, które będąc autentycznymi liderkami lokalnymi, wpływają na kształt swojego otoczenia. Promowano również te kandydatki, które angażują do współpracy innych członków społeczności. Inspirują. Skłaniają do naśladowania Przełamują bariery np. poruszając tematy trudne lub niepopularne jak Holokaust czy tolerancja wobec innych kultur. Szczególną uwagę zwracano na działania innowacyjne. Komisja Konkursowa starała się dostrzec te kandydatki, których praca nie spotkała się dotychczas z uznaniem w postaci nagród czy wyróżnień. Za ogromnie ważne zostało uznane to, aby promować te społeczniczki, które pomimo pozostawania w cieniu z dużym zaangażowaniem i często bez dodatkowego wsparcia wdrażają swoje pomysły i projekty.

Komisja przyznała również 5 wyróżnień dla pań, których działalność uznana została za wyjątkowo ciekawą, inspirującą lub nowatorską.
______________________________________________________________________________

Jeżeli masz pytania zadzwoń do organizatorki:
Fundacja Partners Polska, Joanna Białas: tel. (22) 825 40 83

AKCJA AKACJA jest prowadzona przez Fundację Partners Polska (www.fpp.org.pl) we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Patronat honorowy nad AKCJĄ AKACJA i konkursem o tytuł Niezwykłej Polki objęły Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska oraz Pani Róża Thun, Szef Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerami AKCJI AKACJA są: Fundacja Przyjaciółka, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) – Polska, Fundacja im. Henricha Bölla, Akademia Rozwoju Filantropii oraz Fundacja FEMINOTEKA.

Patronat medialny - Portal NGO.PL.

AKCJĘ AKACJA w naszym regionie koordynują:
- województwo śląskie - Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, ul. 3 Maja 11, 41-200 Sosnowiec, tel. (32) 266 16 72, koordynatorka: Monika Sobańska, tel. 509 902 940, e-mail: msobanska@aktywnekobiety.org.pl

- województwo opolskie - Fundacja OFF - Kobiety na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, ul. Luboszycka 1a/9, 45-081 Opole, tel. (77) 441 06 35,
koordynatorka: Magdalena Pałka, tel. 507 493 820, e-mail: magdalenapalka@op.pl.

Więcej informacji na stronie www.akcjaakacja.org.pl.


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
6,444,529 Unikalnych wizyt