Śląska Strefa Gender
ŚLĄSKA STREFA GENDER
Śląska Strefa Gender

Kontakt
Linki
Aktualności
Feminizm
Szukaj

Anna Stolarczyk
Wakacyjne pocztówki
Bogdan Zdanowicz
Marek Przybyła i jeg...
Nauczyciele są ważni
pisarki, poetki ze Śląska, Zagłębia i nie tylko
twórczość


zestawy wierszy
zestawy wierszy

MĘŻCZYŹNI PISZĄ. Mężczyźni z Strefie Twórczości. Proza, poezja, esej.
artykuły

rozmowy, spotkania. o literaturze, życiu, kobiecości
wywiady

recenzje, szkice literackie, noty o książkach
recenzje

OCZKO, czyli STREFA 21 PYTAŃ do doświadczonej poetki/poety
artykuły

literatura genderowa i feministyczna - artykuły, eseje, szkice naukowe, opracowania
artykuły

najciekawsze konkursy, projekty, akcje literackie.
konkursy literackie

O Lady Zone
Bielska Strefa Gender powstała w ramach projektu "Kobiety, aktywniej!", realizowanego przez Nieformalną Grupę LADY ZONE od grudnia 2007 do końca stycznia 2008. Bielska Strefa Gender ma służyć zwiększeniu integracji pomiędzy uczestniczkami projektu i innymi chętnymi do współdziałania kobietami z naszego miasta. Mamy nadzieję, iż dzięki własnej przestrzeni w Internecie kobiety z Bielska Białej i okolic będą komunikowały się i wymieniały bieżącymi informacjami z terenu naszego powiatu, co w przyszłości zaowocuje wspólnymi kobiecymi projektami.

Nieformalna Grupa LADY ZONE powstała pod koniec 2006 roku, w celu stworzenia w Bielsku-Białej przestrzeni działań kobiecych. W składzie:

Małgorzata Młynarz – politolożka, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jej zainteresowania skupiają się wokół praw człowieka, a przede wszystkim praw kobiet i mniejszości.

Magda Szewciów – animatorka społeczno-kulturalna, absolwentka „Akademii Młodych Liderek i Liderów 2006” organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach i uczestniczka projektu „Lesbian Empowerment II” realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA w Poznaniu. Współorganizatorka dwóch konferencji naukowych „Tożsamość kobiety - tożsamość mężczyzny we współczesnym świecie” odbywających się w Cieszynie. Zainteresowana sztuką współczesną, aktywną działalnością na rzecz kobiet, przeciwdziałaniem dyskryminacji oraz promocją kobiecej twórczości artystycznej.

Ewa Potoczny – polonistka, aktywnie działająca na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i przeciwdziałania dyskryminacji w szkole. W swojej pracy promuje działania proekologiczne. Od 2005 roku jest członkinią nieformalnej grupy działających w sferze kultury „Studnia”.

Dotąd zrealizowałyśmy:
- Cykl dyskusyjnych spotkań filmowych „QUEER” (styczeń – luty 2007)
- Imprezy towarzyszące wystawie w Bielskiej Galerii BWA pt. „Kobieta o Kobiecie” (marzec 2007): pokaz filmów o tematyce kobiecej oraz warsztaty gender
- Projekt „Kobiety, aktywnie!” finansowany ze środków przyznanych przez Fundację OŚKa w ramach Programu Wspierania Polskich Organizacji, Inicjatyw i Grup Kobiecych "Fundusz dla Kobiet" w 2007 roku.


felietony

użytkownik/czka

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

swewa
27/08/2018
od wczoraj nowa zakładka STREFA TEKSTÓW LEKKICH! zapraszamy do współpracy

nalika
17/11/2013
Niepewność dotyka nas wieczorami gdy się ręce do siebie kleją gdy sprawdzamy czy jeszcze zlepia w niepokoju spojrzenia dowcipie nie na temat żalu za grzech niepopełniony rzuca pytania o

swewa
10/11/2013
UWAGA! nowy panel - MĘŻCZYŹNI PISZĄ... Zapraszamy do współpracy smiley

Copyright © 2011
Projekt: Fundacja Feminoteka
system CMS: PHP-Fusion v6.00.300 © 2003-2005
6,672,091 Unikalnych wizyt